Droryje - o nasNazywamy się DRORYJE i jesteśmy grupą śpiewaczą. Grupa powstała z uczestników Warsztatów Śpiewokrzyku, które odbywały się cyklicznie w klubie Dragon w Poznaniu.

Wykonujemy tradycyjne pieśni naszych wschodnich sąsiadów. W repertuarze posiadamy głównie tematy ukraińskie, białoruskie, ze wschodniego pogranicza - Polesia i Podlasia, pieśni wielkopolskie czy pieśni rosyjskie. Wielogłosowy śpiew jest naszą pasją. Improwizacja stanowi drugi równie ważny element. Wykonujemy pieśni na rozmaite okazje: wesele, dawne obrzędy, pory roku, etc. Chętnie sami tworzymy swoje aranżacje tradycyjnych pieśni, dając im tym samym nowe życie i konteksty. 

Występowaliśmy kilkukrotnie podczas Festiwali Archeologicznych w Lądzie nad Wartą oraz w Grzybowie, a także w poznańskich klubach. 

Dwukrotnie braliśmy udział w ciekawej inicjatywie realizowanej przez CK Zamek w Poznaniu. Było to Nocne Zwiedzanie Zamku. Akustyczne i nastrojowe przestrzenie Zamku świetnie współgrały z naszym śpiewem. Podczas ostatniego występu (4.12.2015) Malwina zagrała na lirze korbowej.

W maju 2015 roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie Ethno Regio (odłam regionalny festiwalu Ethno Port). Wystąpiliśmy w Szamotułach, a Malwina poprowadziła warsztaty śpiewokrzyku. 

Mamy także na koncie wykonanie współczesnej kompozycji Lidii Zielińskiej pt. "Zagubione Ogniwo" podczas Poznańskiej Wiosny Muzycznej 2015. 

Śpiewamy a capella, a także z towarzyszeniem liry korbowej lub akordeonu.

Prowadzenie: Malwina Paszek.


Wykonawcy:  
Malwina Paszek
Malwina Paszek [prowadzenie]
Maria Szymiec
Maria Szymiec
Magda Grzeczka
Magdalena Grzeczka
Dorota Kurkowicz
Dorota Kurkowicz
Marta Sękowska-Kulińska
Marta Sękowska-Kulińska
Tomek Grdeń
Tomek Grdeń
Gościnnie:
Joanna Furs-Zielińska
Joanna
Furs-Zielińska
Małgorzata Wojtkowiak
Małgorzata Wojtkowiak

W pierwszym składzie śpiewała z nami Ewa Gomółka, a podczas pierwszego nocnego zwiedzania Zamku w Poznaniu - wystąpiła gościnnie Oliwia Abravesh (Wronikowska)
Ewa Gomółka
Ewa Gomółka
Oliwia Abravesh (Wronikowska)
Oliwia Abravesh (Wronikowska)